banner

Oddział Dziecięcy po remoncie

W piątek, 9 listopada o godz 13.00 w radzyńskim szpitalu odbędzie się uroczyste otwarcie po remoncie Oddziału Dziecięcego.

W okresie wakacyjnym przeprowadzono kompleksowy remont oddziału. Odnowiono sale chorych, gabinety i korytarz. Podłogi zostały wyłożone wykładziną, wykonany został podwieszany sufit na korytarzu, wymieniono wszystkie stare drzwi, w tym drzwi wejściowe oraz drzwi do rozdzielni elektrycznej na przeciwpożarowe, położono gładzie gipsowe i odmalowano cały oddział, wymieniono oświetlenie oraz zakupiono nowe meble do punktu pielęgniarskiego. Inwestycja została zrealizowana ze środków własnych szpitala.

Ponadto należy dodać, że w połowie roku SP ZOZ otrzymał z Fundacji WOŚP wyposażenie tj.: nowe łóżka i szafki, leżanki/ fotele dla rodziców oraz sprzęt medyczny: Holter ciśnieniowy, kardiomonitory, pulsoksymetr i aparat ekg. W związku z powyższymi działaniami standard opieki nad dziećmi, bezpieczeństwo epidemiologiczne oraz warunki pracy personelu znacznie się poprawiły, a jeśli dodać do tego remont i nowe wyposażenie sali zabaw dla dzieci (sfinansowane w bieżącym roku przez SPOMLEK)  szpitalmoże pochwalić się, że z całą pewnością jest to miejsce przyjazne zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

Przy okazji tej uroczystości zostaną również wręczone odznaki honorowe ” Za zasługi dla ochrony zdrowia” przyznane przez Ministra Zdrowia.

Szachowe Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Gminne obchody 100-lecia niepodległości

Skomentuj