„Oranżeria” bez konkursu

Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską „Oranżeria” ma już 23-letnią historię. Dotychczas miały one 2 elementy.

Pierwszym był konkurs młodych artystów. Zwycięzca oprócz nagrody pieniężnej uzyskiwał nominację do udziału w Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Zwycięzcy „Oranżerii” w swojej karierze uzyskiwali ogólnopolskie sukcesy, jak n.p. Piotr Rogucki, który na festiwalu w Krakowie zdobył II nagrodę, a później został jurorem w programie Polsatu „Must be the music”.

Drugą częścią spotkań będącą uzupełnieniem pierwszej były występy muzyczne, a wśród nich występ galowy laureatów oraz występ gwiazdy.

W tym roku nie odbędzie się część pierwsza. „Oranżeria” ograniczy się tylko do występu gwiazd. Wystąpią Kuba Sienkiewicz, Anna Radwan i Katarzyna Groniec. Z publicznych wypowiedzi dyrektora Roberta Mazurka dowiadujemy się, że formuła „Oranżerii” się wyczerpała. Podobne wypowiedzi słyszeliśmy przy okazji rezygnacji z „Dialogów”, które zostały przeniesione do Kocka.

„Oranżeria” to był przede wszystkim konkurs i z tego słynął Radzyń. Koncerty gwiazd za pieniądze można organizować zawsze, ale raz utraconego konkursu o znaczeniu ogólnopolskim można już nie odzyskać.

„Pożegnanie wakacji” w Zabielu – zapowiedź

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Turniej piłkarzyków w Białej – zapowiedź

Skomentuj