banner

„Ósmy Kolor Tęczy” otwiera wypożyczalnię trójkołowych rowerów

W piątek 27 lipca przy ogromnym wsparciu Fundacji ECOTEXTIL oraz Polskiego Czerwonego Krzyża Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych  otworzyło wypożyczalnię trójkołowych rowerów. Jest to 3 wypożyczalnia w województwie lubelskim.

W piątek 27 lipca przy ul. Parkowej 2 – w tak zwanej „wodomistrzówce” – została uruchomiona wypożyczalnia 3-kołowych rowerów rehabilitacyjnych. Pojazdy pozyskało stowarzyszenie „Ósmy Kolor Tęczy” we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem. Z rowerów bezpłatnie mogą korzystać: dzieci, młodzież oraz niepełnosprawni dorośli.

Wszystko dzięki współpracy z fundacją Eco Textil. W wypożyczalni jest do dyspozycji 5 rowerów w trzech rozmiarach. Wypożyczalnia liczy pięć trójkołowych rowerów- dwa dla osób dorosłych, dwa dla młodzieży i jeden dla przedszkolaków. Są to specjalnej konstrukcji, stabilne i wygodne w użytkowaniu rowery rehabilitacyjne, umożliwiające prowadzenie aktywnego stylu życia osobom dotkniętym niepełnosprawnością. Działanie wypożyczalni opierać się będzie się na zasadzie „z ręki do ręki”- osoby poprzez kontakt z koordynatorem będą wzajemnie przekazywać sobie rowery bez konieczności każdorazowego przewożenia ich do szkoły. To trzecia taka wypożyczalnia w województwie lubelskim, po Włodawie i Chełmie.

W uroczystym przekazaniu rowerów uczestniczyło wielu zaproszonych gości. Wśród nich znalazł się między innymi starosta radzyński, Lucjan Kotwica, radny rady miasta Radzyń, Marek Zawada, ksiądz proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim, Krzysztof Pawelec, dyrektor Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy w Radzyniu, Beata Ratajczyk.

Członkowie stowarzyszenia dziękują również za obecność wychowankom DŚDS w Radzyniu oraz wszystkim rodzicom, członkom i sympatykom „Ósmego Koloru Tęczy”. Oficjalnego przekazania rowerów dokonał Jan Kuszpa – prezes oddziału rejonowego PCK w Radzyniu Podlaskim oraz Krzysztof Gołębiowski, prezes fundacji ECOTEXTIL.

Więcej informacji można uzyskać pod nr. tel. 534-811-171

Come Creations Group poszukuje kolejnych, chętnych podmiotów do współpracy przy prowadzeniu lokalnych punktów wypożyczeń w innych miastach. Napisz: fundacja@ecotextil.pl

Więcej informacji na: https://ecotextil.pl/rowery-eco-textil/

zdj: ósmy Kolor Tęczy

Zabawy animacyjne dla dzieci i hity Beatlesów

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Cleo gwiazdą dożynek w Borkach

Skomentuj