banner

Kontrabanda w Tchórzewie

Radzyńscy kryminalni zatrzymali 53-latkę, która odpowie za posiadanie nielegalnych wyrobów akcyzowych. Kobieta wpadła podczas kontroli drogowej. Policjanci zabezpieczyli ponad 1300 paczek papierosów, które ukryte były w foliowych workach. W przypadku wprowadzenia do obiegu takiej ilości papierosów Skarb Państwa straciłby ponad 30 tys. zł.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek około godz. 15:00 w miejscowości Tchórzew, gm. Borki na DK-19. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Volkswagen Polo. W jego wnętrzu ujawnili ponad 1300 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Ukryte były w foliowych workach wewnątrz pojazdu.

Należącą do 53-letniej mieszkanki Międzyrzeca Podlaskiego kontrabandę zabezpieczyli radzyńscy kryminalni. Kobieta została zatrzymana do wyjaśnienia. Usłyszała zarzut i przyznała się do winy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny albo karą pozbawienia wolności do lat 3.

W przypadku wprowadzenia do obiegu takiej ilości papierosów Skarb Państwa straciłby ponad 30 tys. zł.

Noworoczny Turniej Strzelecki w Komarówce Podlaskiej

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Technikum w ZSP uzyskało tytuł „Srebrnej Szkoły 2019”

Skomentuj