banner

Lek na nerwicę powodem promili

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 39-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego. Mężczyzna kierował samochodem marki Saab, mając w organizmie niemal 1,5 promila alkoholu. Policjantom tłumaczył, że to po zażyciu leku na nerwicę. Teraz amator „jazdy na podwójnym gazie” odpowie przed Sądem. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę,22 grudnia, dyżurny radzyńskiej jednostki został poinformowany, że po ulicach Radzynia Podlaskiego porusza się kierujący saabem, który jest pod działaniem alkoholu. Około godz. 15:40 radzyńscy policjanci w trakcie patrolu na ulicy Lubelskiej zauważyli osobowego saaba. Podczas prowadzonej kontroli drogowej mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Po przebadaniu 39-latka mieszkańca Radzynia Podlaskiego okazało się, że jest nietrzeźwy. Badanie wykazało niemal 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że spożył lek na nerwicę, w związku z tym może być taki wynik alkoholu w wydychanym powietrzu. 39-latek stanie przed sądem. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Wigilia w Szkole Podstawowej w Walinnie

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Czworo zawodników RSC Taekwon-Do w szerokiej Kadrze Narodowej

Skomentuj