banner

Pijany motorowerzysta uciekał przed policjantami

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 34-latek, który w m. Płudy nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policyjnym radiowozem. Mężczyzna jak się okazało był pijany. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w sobotę kilka minut przed godz. 19:00 w miejscowości Płudy, gm. Radzyń Podlaski. Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierującego motorowerem, który poruszał się od prawej do lewej krawędzi jezdni. Kierujący motorowerem widząc sygnały do zatrzymania pojazdu próbował uniknąć kontroli i podjął próbę ucieczki. Szybko jednak został zatrzymany. Wówczas okazało się, że motorowerzysta to 34-letni mieszkaniec gm. Radzyń Podlaski. W chwili zatrzymania był pijany. Przeprowadzone badanie przez mundurowych wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo 34-latek poruszał się motorowerem bez aktualnych badań technicznych pojazdu.

Teraz o dalszym losie 34-latka zadecyduje sąd. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast nie zatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczka zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Kraków i Niepodległa z Gimnazjum nr 1

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Radzyńska Kronika Filmowa prezentuje: Mikołajki z „Tygrysami”

Skomentuj