banner

Wpadli z narkotykami

Marihuanę oraz kilkanaście tabletek ecstazy posiadali przy sobie dwaj mieszkańcy powiatu bialskiego w wieku 21 i 22-lat. Mężczyźni wpadli podczas kontroli drogowej, podczas której okazało się, że starszy z nich kierował pod wpływem alkoholu. Wczoraj obaj usłyszeli zarzuty.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. W miejscowości Niewęgłosz, gm. Czemierniki policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Volkswagen Passat, którego kierujący podjął manewr wyprzedzania na linii podwójnej ciągłej. Autem kierował 22-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. W czasie prowadzonej kontroli drogowej policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 22-latka niemal pół promila. Dodatkowe pojazd nie posiadał aktualnego badania technicznego oraz obowiązkowego ubezpieczania OC. W trakcie wykonywanych czynności mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo unikając kontaktu wzrokowego z mundurowymi. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić co jest tego przyczyną i ujawnili u niego środki odurzające w postaci kilkunastu tabletek ecstazy. Narkotyki znajdowały się również u jednego z pasażerów pojazdu, 21-letniego mieszkańca powiatu bialskiego przy którym funkcjonariusze ujawnili ponad 30 porcji dilerskich marihuany.

Nielegalne substancje zostały zabezpieczona, natomiast mężczyźni zatrzymani zostali do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

P. M.

Spotkanie opłatkowe grupy 15 a

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Koncert Kolęd w Czemiernikach

Skomentuj