banner

Opowieść o sile życia i śmierci

Dziś, o godz. 18.00 w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się spotkanie z Anną Kamińską, autorką książki „Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci”. 

W tym samym dniu, 16 października 1978 r., konklawe w Rzymie wybrało kard. Karola Wojtyłę na papieża, a Wanda Rutkiewicz, jako trzecia kobieta na świecie i pierwsza Europejka, weszła na Mount Everest. W 1979 r., podczas I pielgrzymki do Ojczyzny, Jan Paweł II spotkał się z himalaistką. Padły wtedy z jego ust słynne słowa:
“Dobry Bóg tak chciał, że tego samego dnia weszliśmy tak wysoko”.

Zapraszamy

Anna Kamińska

absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka książek: Odnalezieni. Prawdziwe historie adoptowanych (2010) oraz bestsellerowych biografii: Wandy Rutkiewicz Wanda(2017) i Simony Kossak Simona  (2015). Za tę ostatnią nominowana  do Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego. Laureatka tej nagrody za wydaną w 2017 roku książkę Białowieża szeptemHistorie z Puszczy Białowieskiej.

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Działalność RaSIL-u to przejaw „brania spraw w swoje ręce” przez obywateli- rozmowa z prof. Krystyną Chmiel, kandydatem KW RASIL do sejmiku

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Spotkanie ws. programu „Czyste Powietrze”