banner

Nowe miejsce sesji Rady Powiatu

Nie koniec zmian dotyczących Rady Powiatu. Po wyborach zmienił się jej skład i władze, teraz okazuje się, że zmianie ulegnie także miejsce obrad Rady.  Przeprowadzkę z dotychczasowego adresu, czyli z siedziby Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, zapowiedział przewodniczący Rady Powiatu, Robert Mazurek.

Ostatnia, nadzwyczajna sesja Rady Powiatu, miała miejsce w murach Starostwa. Na jej zakończenie Robert Mazurek zapowiedział, że od tej pory kolejne sesje Rady będą odbywać się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Zapytaliśmy przewodniczącego o przyczyny takiej decyzji.

Przede wszystkim robimy to ze względów praktycznych. Do Urzędu Miasta jest nam po prostu bliżej z siedziby Starostwa. Po drugie w dotychczasowym miejscu obrad było zimno. Naprawdę wszyscy wymarzliśmy podczas pierwszej sesji Rady Powiatu. Po trzecie, jest to symboliczny krok pokazujący współpracę miasta z powiatem, która powinna mieć miejsce – wyjaśniał powody przeprowadzki Robert Mazurek.

Oznacza to, że obrady wszystkich trzech radzyńskich rad samorządowych- miejskiej, gminnej i powiatowej – będą miały miejsce w tej samej sali.

Agnieszka Gątarczyk nagrodzona w plebiscycie „Nauczyciel na medal”

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Podsumowanie kadencji 2014-2018 w Gminie Ulan-Majorat

Skomentuj