banner

Nowy Rok z tabletami na Radzie Powiatu

Za czasów nowej kadencji samorządowej wkraczamy powoli w przysłowiowy XXI wiek. W wyniku zmian w statutach wszystkie trzy rodzaje obrad – gminne, miejskie i powiatowe – są teraz transmitowane na żywo za pośrednictwem odpowiednich kanałów youtube. Przewodniczący Rady Powiatu, Robert Mazurek, nie poprzestaje na tym i idzie krok dalej.

To zgodnie z jego pomysłem radni powiatowi mają zacząć korzystać ze zdobyczy nowoczesnej techniki podczas głosowań, czyli tabletów. W poprzedniej kadencji samorządu radni głosowali nad uchwałami poprzez podniesienie rąk, teraz jednak każdy radny musi osobiście zabrać głos i określić, czy jest za, przeciw, czy też wstrzymuje się w tym konkretnym głosowaniu. To powoduje, że obrady tracą nieco na płynności.

W związku z tym pomysł na elektroniczne głosowanie radnych za pomocą tabletów wydaje się być bardzo praktyczny. Jednak moment ich wejścia w użytek jest odkładany póki co w niedaleką, ale jednak przyszłość. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przewodniczącego Mazurka, radni mieli korzystać z nich już podczas grudniowej sesji.

Mazurek wyjaśniał, że moment wejścia tabletów do użytku jest odłożony na po Nowym Roku ze względu na trwające wciąż próby; chodzi o to, by ich premiera na obradach nie skończyła się od razu jakimiś problemami, typu awarii czy problemów z obsługą.

Do każdego tabletu ma być dołączona także karta SiM z dostępem do internetu; tablety są już zakupione; po 6 stycznia radni będą mogli odebrać je i pierwsza sesja w 2019 roku, planowana na 29 stycznia, powinna odbywać się z wykorzystaniem tabletów.

Harmonogram odbioru odpadów na terenie Gminy Kąkolewnica

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

By Sylwester był bezpieczny

Skomentuj