banner

Powiatowy Rzecznik Konsumentów ostrzega

Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Radzyniu Podlaskim ostrzega konsumentów przed firmą Open Mind Advisors Sp. z o.o. z Jeleniej Góry (Doradcy  Otwierający Umysł) oraz przed Radzyńską Spółdzielnią Mieszkaniową.

W dniu 22 listopada 2018 roku (czwartek) w Radzyńskiej Spółdzielni  Mieszkaniowej przy ul. Wyszyńskiego 14 pod pozorem diagnostyki i innych  usług medycznych, będzie odbywał się marketing i sprzedaż towarów.

Kolportowana ulotka oznajmia o szeroko zakrojonych „bezpłatnych,  bezpiecznych i bezinwazyjnych badaniach pod kątem arytmii, miażdżycy,  nadciśnienia, stanu układu tętnic i serca” opracowanych przez prof.dr  hab. Ryszarda Krzyminiewskiego. „Każda zarejestrowana osoba zostanie  przebadana i na miejscu otrzyma kartę z wynikami”.

Konsumencie, zapytaj: co z tego? Odpowiedź znajdziesz na końcu ulotki:  „W trakcie oczekiwania na wynik badań, około godziny, odbędzie się cześć wykładowa i handlowa”. I właśnie o handel chodzi. SZYBCIEJ OTWORZĄ CI  PORTFEL NIŻ UMYSŁ.

Uczestnik takich spotkań nieświadomie ulega zaplanowanej perswazji. W rezultacie nabywa rzeczy wątpliwej jakości, zazwyczaj za znaczną cenę, często zaciągając na ten cel wieloletnie zobowiązania kredytowe. Nie zawsze potrafi skutecznie odstąpić od umowy i nader często, już po
fakcie, uważa, że padł ofiarą oszustwa.Niestety jeszcze częściej  pozostaje utwierdzony w błędnym przekonaniu, że racjonalnie i celowo
zainwestował w swoje zdrowie.

PRK w Radzyniu Podlaskim apeluje do konsumentów, aby nie uczęszczali na podobne spotkania lecz zapoznali się z ostrzeżeniami wystosowywanymi  przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów:
https://uokik.gov.pl/multimedia.php?video=538

Natomiast Radzyńskiej Spółdzielnie Mieszkaniowej rzecznik gratuluje  trafnego doboru kontrahentów.

„Bądź bezpieczny na drodze” w ZSP

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Początek zmagań pod siatką

Skomentuj