banner

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa

7 maja w Zespole Szkół w miejscowości Czemierniki odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej przeprowadzono pod patronatem Starosty Radzyńskiego. Przeprowadzony został w dwóch grupach wiekowych tj. szkoły podstawowe i gimnazja. Do udziału w konkursie zgłosiły się cztery drużyny ze szkół podstawowych oraz trzy drużyny z gimnazjów.

W tym roku zawody składały się z trzech konkurencji: testu wiedzy o ruchu drogowym, rowerowego toru przeszkód oraz miasteczka ruchu drogowego. Zmagania młodzieży rozpoczęły się o godzinie 9:00. Nad prawidłowością przebiegu wszystkich konkurencji czuwali radzyńscy policjanci.

Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej zaś w kategorii gimnazjów Publiczne Gimnazjum w Czemiernikach. Spośród gimnazjalistów, pozostałe stopnie podium zajęły odpowiednio drużyny: Gimnazjum w Kąkolewnicy i Gimnazjum w Suchowoli natomiast ze szkół podstawowych kolejno reprezentacje SP w Czemiernikach, Suchowoli i Kąkolewnicy.
Najlepszym zawodnikiem turnieju w przedziale wiekowym „szkoły podstawowe” okazała się Aleksandra Trościańczyk z SP w Branicy Radzyńskiej, natomiast zawodnikiem, który zajął pierwsze miejsce wśród gimnazjalistów okazał się Piotr Król z gimnazjum w Czemiernikach.

Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat radzyński w etapie wojewódzkim, który to dla szkół podstawowych odbędzie się w Łęcznej zaś dla gimnazjów w Suchowoli pow. zamojski

Na zakończenie konkursu zwycięzcom pogratulowali Komendant Powiatowy Policji w Radzyniu Podlaskim nadkom. Jerzy Czebreszuk, Wójt Gminy Czemierniki Krystyna Dobrowolska, Dyrektor Gimnazjum w Czemiernikach Pan Ireneusz Kaczorek oraz Zastępca Dyrektora Szkoły Podstawowej w Czemiernikach Pan Adam Kurowski, którzy na ręce młodzieży przekazali nagrody, jednocześnie mobilizując w dalszym ciągu do popularyzacji tego typu przedsięwzięć.

Źródło: KWP Lublin

„WRZOS” zaprasza na koncert

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

„Skwer Podróżników” powstanie w centrum Radzynia

Skomentuj