Darmowy Program PIT

Próba przekupienia policjantów

24-letni mieszkaniec gm. Kąkolewnica podejrzany jest o wręczenie policjantom korzyści majątkowej, po tym jak zatrzymany został przez nich do kontroli drogowej w związku z przekroczeniem prędkości. Dodatkowo okazało się że kierujący znajdował się pod działaniem alkoholu. Teraz za swe czyny odpowie przed sądem. Popełnione przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Do tej kontroli doszło w miniony piątek w Bedlnie Radzyńskim na drodze krajowej nr 19. Funkcjonariusze radzyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki VW Transporter, który w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 95 km/h. Za kierownicą auta siedział 24-letni mieszkaniec gm. Kąkolewnica.

W trakcie prowadzonej kontroli okazało się, że mężczyzna kierował samochodem znajdując się pod działaniem alkoholu. Badanie wykazało niemal 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. 24-latek chcąc uniknąć odpowiedzialności za swój czyn, wręczyć policjantom 500 złotych łapówki.

24-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Wręczenie korzyści majątkowej zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Pobicie w Ulanie Dużym

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Kolejny przypadek koronawirusa

Skomentuj