banner

Program wyborczy KW RASIL

Poznaj nasz program i kandydatów do Rady Miasta, Powiatu i gmin.

SŁUŻBA ZDROWIA:

1. Opracowanie i wdrożenie strategii rozwoju szpitala

2. Budowa parkingu przy szpitalu

3. Wprowadzenie ułatwień dla pacjentów np. rejestracja na określoną godzinę do lekarzy

4. Stworzenie medycznego powiatowego programu opieki zdrowotnej dla seniorów

5. Poszerzenie oferty medycznej dla pacjentów oraz wzrost poziomu świadczeń medycznych

6. Poprawa warunków pracy i płacy personelu szpitala

7. Powstrzymanie zadłużania się szpitala

FINANSE I INWESTYCJE:

1. Poprawa stanu dróg powiatowych

2. Reorganizacja Państwowego Zarządu Dróg

3. Czytelne kryteria dzielenia środków na inwestycje w poszczególnych gminach

4. Stworzenie profesjonalnego zespołu do pozyskiwania środków zewnętrznych

5. Budowa oświetlonych ciągów pieszo-jezdnych

6. Oszczędne i racjonalne wykorzystywanie środków

7. Zmniejszenie zadłużenia powiatu

GOSPODARKA:

1. Podjęcie aktywnych działań na rzecz likwidacji ASF w powiecie radzyńskim

2. Wsparcie w tworzeniu grup producenckich

3. Podjęcie działań wspierających zbyt produktów rolnych za godziwą cenę

4. Wsparcie dla działań na rzecz utrzymania linii kolejowej

KULTURA, OŚWIATA, SPORT:

1. Rozwój szkolnictwa zawodowego i dostosowanie oferty edukacyjnej do rynku pracy

2. Wsparcie działań na rzecz powstania Muzeum Żołnierzy Wyklętych

3. Stworzenie przejrzystego systemu przyznawania dotacji dla organizacji i stowarzyszeń

4. Poprawa sieci komunikacyjnej do szkół ponadgimnazjalnych

5. Budowa infrastruktury dla lekkoatletyki (bieżnie, rzutnie, skocznie)

ADMINISTRACJA:

1. Jeden dzień w tygodniu Starostwo i urzędy powiatowe będą czynne w godzinach 10:00-18:00

2. Wielopłaszczyznowa współpraca z gminami

3. Poprawa medialnego wizerunku powiatu

Kandydaci KW RASIL 2018

Kandydaci do Rady Powiatu:

Okręg nr 1:

1. Józef Korulczyk

2. Andrzej Antoni Dzięga

3. Dariusz Kazimierz Gomółka

4. Elżbieta Hanna Korczyk

5. Renata Małgorzata Skowron

6. Arkadiusz Roman Strojek

7. Anna Wiater

Okręg nr 2:

1. Mieczysław Wagner

2. Zygmunt Rogoza

3. Maria Szajda-Cupryn

4. Artur Kocyła

5. Edyta Skrzeczkowska

6. Tomasz Nurzyński

7. Aniela Wierzchowska

8. Waldemar Kozieł

9. Izabela Kępa

10. Jakub Karczewski

Okręg nr 3:

1. Zbigniew Makarski

2. Zbigniew Smółko

3. Zofia Jakimowicz

4. Andrzej Cap

5. Mirosław Zalewski

6. Agnieszka Szczepaniuk

7. Katarzyna Ziółkowska-Gurdziel

8. Sylwia Zdunek

Kandydaci do Rady Miasta Radzynia P.:

– Jakub Hapka (okręg nr 1)

– Robert Stefaniak (okręg nr 4)

– Jarosław Kwasek (okręg nr 15)

Kandydaci do Rady Gminy Radzyń P.:

– Mirosław Piasko

– Ewa Świder

– Krystyna Borkowska

Kandydaci do Rady Gminy Kąkolewnica:

– Stanisław Zalewski

– Piotr Czerwiński

– Janusz Oksiejuk

– Marcin Kołtun

Radzyninfo.pl docenione przez Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Jutrzenka wchodzi kwadrans przed czwartą, Skrzat – o 18.15