banner

Przebudowa byłego komisariatu w Wohyniu

Zakończyły się prace budowlane i odbiorowe przy przebudowie budynku po byłym komisariacie Policji w centrum Wohynia. Będzie się w nim mieścić świetlica.

Odnowiony obiekt pozytywnie przeszedł kontrole odpowiednich służb: Państwowej Straży Pożarnej, Sanepidu i Nadzoru Budowlanego. Gmina Wohyń uzyskała pozwolenie na użytkowanie w/w budynku.

Na parterze budynku znajduje się obszerna sala mająca służyć jako miejsce spotkań dla mieszkańców Gminy Wohyń oraz gości. Piętro budynku zajmują pomieszczenia biurowe. Zarówno na parterze jak i piętrze są podstawowe pomieszczenia socjalne z wykonaną zabudową meblową.

Podczas projektowania i prac budowlanych uwzględniono zasady uniwersalnego projektowania. Wykonano udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, zamontowano niskoemisyjne źródło ciepła – piec gazowy zasilany gazem ziemnym. Dodatkowym źródłem ciepłej wody użytkowej jest pompa ciepła. W najbliższym czasie budynek zostanie uposażony w niezbędne wyposażenie biurowe, meble, sprzęt RTV.
Wokół budynku wykonano utwardzenie terenu i ogrodzenie umożliwiające wjazd od ulicy Nadrzecznej i Średniej.

Na remont pozyskano środki unijne w ramach programu „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wykonawcą przebudowy była firma TAP-BUD Tarkowski Andrzej, Tarkowski Piotr Sp. J. z Radzynia Podlaskiego. Wartość Umowy z Wykonawcą to 934 910,63 zł. Na parter budynku, przeznaczony do użytku publicznego Gmina Wohyń pozyskała dofinansowanie z LGD „Zapiecek” w ramach PROW 2014-2020 w kwocie 181 308,00 zł.

 

Sołtysi i rady sołeckie w gminie Kąkolewnica

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Ogłoszenie ARiMR

Skomentuj