banner

Pytanie do Starostwa o drogi i odpowiedź

Zadaliśmy władzom powiatowym pytanie:

Dzień dobry! Jakie drogi powiatowe będą realizowane w 2019 roku z dofinansowaniem Funduszu Dróg Samorządowych i w jakim terminie?

——————————

Odpowiedziano nam:

Dzień dobry,
w związku z pytaniem dotyczącym tego jakie drogi będą realizowane w 2019 roku z dofinansowania funduszu dróg samorządowych, niniejszym informuję, że na dzień 9.05.2019 roku Powiat Radzyński nie zawarł żadnej umowy na dofinansowanie remontu dróg powiatowych z ww. funduszu.

Pozdrawiam
Jarosław Gomoła
Kierownik Wydziału Organizacyjnego

—————————-

Napisaliśmy ponownie:

W związku z tym, że odpowiedź jest nieprecyzyjna, bowiem nie pytaliśmy o zawarte umowy, zadajemy pytanie w inny sposób. Czy drogi powiatowe, na które zostały przyznane dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych, będą wykonane w 2019 roku?

————————–

Odpowiedź była następująca:

Szanowni Państwo,

W odpowiedzi na ponowne pytanie informuję, że procedura przyznania dotacji na Fundusz Dróg Samorządowych kończy się podpisaniem umowy i dopiero wtedy można mówić o przyznaniu dotacji. Dopiero umowa określa zakres i terminy wykonania danej inwestycji. W związku z tym do czasu podpisania umowy nie można mówić o przyznaniu dotacji, ani też o terminach realizacji inwestycji. Na dzień dzisiejszy, jak informowaliśmy we wcześniejszej naszej odpowiedzi, nie mamy podpisanej żadnej umowy na dofinansowanie remontu dróg z Funduszy Dróg Samorządowych.

Ponadto zwracam uwagę, że Państwa pytanie jest bardzo precyzyjne, gdyż oczekujecie Państwo odpowiedzi na pytanie o realizację remontów dróg z Funduszu Dróg Samorządowych w całym roku 2019. Na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć co się wydarzy do końca roku, gdyż możliwe są kolejne nabory, które być może pozwolą nam na zrealizowanie kolejnych inwestycji drogowych w roku 2019.

Jarosław Ejsmont

Wicestarosta Powiatu Radzyńskiego

 

 

Spotkanie z pisarką Elizą Schwenkgrub

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Uczniowie radzyńskiego LO w eliminacjach wojewódzkich turnieju PTTK

Skomentuj