banner

Odblaskowy SOSW

We wtorek, 9 października, w SOSW w Radzyniu Podlaskim przeprowadzono szkolną akcję „Odblaski – dziecko bezpieczne na drodze”, będącą częścią tegorocznej ogólnopolskiej kampanii społecznej PZU pod patronatem MEN.

Niecodzienną lekcję profilaktyki poprowadzili zaproszeni funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego oraz Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim. W części teoretycznej, omówione zostały zasady bezpiecznego poruszania po drodze, poparte wizualizacją pokonywanych na co dzień przez uczniów, a sąsiadujących ze szkołą, przejść dla pieszych i rowerzystów.

Funkcjonariusze omówili, jak bezpiecznie poruszać się rowerem i poboczami uczęszczanych przez uczniów dróg, prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych oraz zwracali szczególną uwagę na występujące przy nich znaki drogowe. Zilustrowali uczniom, z jakimi zagrożeniami o zmroku oraz w porze nocnej wiąże się brak osobistego wyposażenia w elementy odblaskowe i nie przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

W trakcie spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań i zgłaszania wątpliwości, na które otrzymali profesjonalne i jednoznaczne rozstrzygnięcia oraz wskazówki. Bardzo chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez policjantów, wykazując się otwartością, znajomością zasad bezpieczeństwa, wyniesioną ze szkoły oraz dzieląc się własnymi obserwacjami i doświadczeniami. Na zakończenie uczniowie zostali wyposażeni w elementy odblaskowe (kamizelki, taśmy, zawieszki z wbudowaną migającą lampką) .

Agnieszka Jaszcz

Zmiany w budżecie gminy Radzyń

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

„Słodziaki” w Ostrówkach czytają codziennie