banner

Podpisano umowę na modernizację szpitala

W czwartek, 13 września, w szpitalu odbyło się podpisanie umowy na realizację projektu Podniesienie jakości świadczonych usług medycznych w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w SPZOZ w Radzyniu Podlaskim.

Zgromadzonych w sali konferencyjnej pracowników i dziennikarzy przywitał dyrektor radzyńskiego szpitala, Marek Zawada. W konferencji brali udział także Marszałek Województwa Lubelskiego, Sławomir Sosnowski, starosta radzyński Lucjan Kotwica oraz  Marcin Czyżak, Dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego.

To dla szpitala duże wydarzenie – podkreślił Marek Zawada. – Ten szpital wygląda inaczej dzięki środkom unijnym – stwierdził, porównując stan jednostki sprzed dekady ze stanem obecnym. Po wielu udanych inwestycjach przyszła kolei na podpisanie umowy na dofinansowanie projektu „Podniesienie jakości świadczonych usług medycznych w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w SPZOZ w Radzyniu Podlaskim”.

Dyrektor Zawada podkreślił, że będzie to bardzo ważny dla mieszkańców Radzynia projekt. W ramach jego realizacji zrealizowane zostaną modernizacje pracowni ortopedycznej, chirurgicznej, a także wyposażenie w zupełnie nowy sprzęt pracowni endoskopowej.

Głos zabrał także marszałek Sosnowski. Zaznaczył, że jest to już kolejna finalizowana umowa z radzyńskim szpitalem. – Środki europejskie w tym okresie nie zafunkcjonowały jeszcze w opiece społecznej i służbie zdrowia na taką skalę, jaką byśmy chcieli – przyznał zarazem. – Przed nami jeszcze wiele inwestycji.

Dyrektor Zawada poinformował, że szpital ma już gotowe projekty budowlane, pozostaje jeszcze przygotować specyfikację i ogłosić przetarg. Wyraził nadzieję, że prace uda się dokończyć na wiosnę przyszłego roku. Modernizacja ma być realizowana tak, by nie nastąpiło ograniczenie dostępności do świadczeń dla pacjentów.

wartość całkowita projektu to 1 294 262, 94 zł, z czego dofinansowanie wynosi 1 100 123, 49 zł.

„Tonący brzytwy się chwyta” -Sosnowski komentuje konferencję burmistrza

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Debata o stanie i przyszłości przedszkoli i szkół

Skomentuj