banner

„Technik Orion” w pływackiej Multilidze

Międzyszkolny Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Technik Orion” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w 2018 roku bierze udział w Multilidze pływackiej organizowanej przez Lubelski Okręgowy Związek Pływacki.

Od trzech lat radzyński klub posiada licencje: klubu, trenera i zawodników. Jest to warunkiem niezbędnym do udziału w zawodach tej rangi. W Radzyniu Podlaskim tylko ten jeden klub posiada takie uprawnienia z zakresu pływania sportowego i bierze udział w zawodach rangi wojewódzkiej, międzywojewódzkiej i ogólnopolskiej organizowanych przez okręgowe związki pływackie i Polski Związek Pływacki. Zawodnicy „Technik Orion” biorą również udział w zawodach międzynarodowych.

W tym roku rozegrano 3 rundy Multiligi.

W skład ligi wchodzą:

Liga Wojewódzka Dzieci,

Liga Wojewódzka Młodzików,

Liga Wojewódzka Juniorów.

I Runda – 27.01.2018 r. Lublin

Liga Wojewódzka Dzieci,

Liga Wojewódzka Młodzików

Liga Wojewódzka Juniorów

(26 klubów, 426 zawodników)

Najlepsze wyniki osiągnęli:

Michał Danilczuk – 3 miejsce- 100 m st. dowolnym

Mikołaj Trykacz – 5 miejsce- 100 m st. dowolnym

Łukasz Opolski – 5 miejsce- 200 m st. grzbietowym

Michał Danilczuk – 4 miejsce- 50 m st. klasycznym

Mikołaj Trykacz – 5 miejsce- 50 m st. klasycznym

Nasz klub w klasyfikacji drużynowej zajął 9 miejsce.

W klasyfikacji indywidualnej młodzików (suma pkt. za wyniki w poszczególnych konkurencjach indywidualnych – 12 lat) najlepsze miejsca zajęli:

3 miejsce Michał Danilczuk

5 miejsce Mikołaj Trykacz

II Runda – 07.04.2018 r. Biłgoraj

(16 klubów, 225 zawodników)

Liga Wojewódzka Dzieci,

Liga Wojewódzka Młodzików

Najlepsze wyniki osiągnęli:

Mikołaj Trykacz – 2 miejsce- 100 m st. dowolnym

Michał Danilczuk – 7 miejsce- 50 m st. dowolnym

Mikołaj Trykacz – 6 miejsce- 100 m st. grzbietowym

Michał Danilczuk – 6 miejsce- 200 m st. zmiennym

Nasz klub w klasyfikacji drużynowej (10 – 12 lat) zajął 9 miejsce.

III Runda – 29.09.2018 r. Janów Lubelski

(14 klubów, 161 zawodników)

Liga Wojewódzka Dzieci,

Liga Wojewódzka Młodzików

 29.09.2018 r. na Pływalni MOSiR w Janowie Lubelskim odbyła się III runda Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików w pływaniu. Organizatorem zawodów był Lubelski Okręgowy Związek Pływacki oraz Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Eska” Janów Lubelski.

Zmagania odbyły się w kategoriach wiekowych 10-11 lat oraz 12 lat. Młodsi zawodnicy pływali na dystansach 50m stylem dowolnym, 50m stylem klasycznym, 100m stylem zmiennym oraz w sztafetach dziewcząt i chłopców 4x50m stylem zmiennym.

Pływacy dwunastoletni mogli wykazać się na dystansach: 50m stylem motylkowym, 100m stylem klasycznym, 200m stylem dowolnym oraz w sztafetach 4x50m stylem klasycznym MIX lub 4x50m stylem zmiennym MIX. Nagrodami były okolicznościowe dyplomy za miejsca 1-6. W ligowych zmaganiach uczestniczyło 14 klubów pływackich z Lubelszczyzny.

Klub MULKS „Technik – Orion” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim reprezentowali: Amelia Syta, Martyna Muniowska, Mikołaj Trykacz, Urszula Gepner, Julia Syta, Łukasz Opolski, Michał Danilczuk.
W klasyfikacji medalowej nasz klub zajął 5 miejsce. W startach indywidualnych zdobyliśmy 2 medale-dwukrotnie na podium stawał Mikołaj Trykacz zajmując 1 miejsce na 50m stylem motylkowym i 2 miejsce na 200m stylem dowolnym. Ten sam zawodnik w klasyfikacji najlepszy wynik wg punktów w jednym starcie zajął 3 miejsce zdobywając 308 pkt na dystansie 200m stylem dowolnym. Pozostali zawodnicy zbliżyli się lub poprawili swoje rekordy życiowe.

Do startów w Janowie Lubelskim zawodników przygotował trener Jacek Dębski.

Wyjazdy były możliwe dzięki wsparciu sponsorów:

Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim,
Urząd Miasta w Radzyniu Podlaskim,
Gmina Wohyń,
B Braun Aesculap-Chifa Sp. zo.o.,
Nadleśnictwo w Radzyniu Podlaskim,
SM Spomlek,
WELMAX PAPER Sp. zo.o.

Jacek Dębski

Powiat uzyskał pieniądze na termomodernizację budynków

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Inicjatywa uchwałodawcza Rzecznika Konsumentów