banner

Technikum w ZSP uzyskało tytuł „Srebrnej Szkoły 2019”

Ranking Perspektywy 2019 potwierdził wysoką jakość kształcenia w radzyńskim technikum. Szkoła znalazła się wśród 224 najlepszych techników w Polsce uzyskując tytuł Srebrnej Szkoły 2019. W województwie lubelskim szkoła awansowała na 15 miejsce.

Dyrektor Grażyna Dzida z dumą podkreśla, że ten sukces wynika z bardzo dobrej współpracy grona pedagogicznego, ambitnych uczniów, troski władz oświatowych i samorządowych, dbających o dobre warunki pracy szkoły.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z
przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych, oraz System Informacji Oświatowej. – W wysoką pozycję rankingową wpisane są liczne dodatkowe zajęć realizowane w ramach projektów unijnych oraz współpraca z uczelniami wyższymi
i pracodawcami – podkreśla dyrektor Dzida.

W zestawieniach zostały zaprezentowane jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową. Zgodnie z zasadami przyjętymi przez Fundację Edukacyjną Perspektywy Technikum w ZSP w Radzyniu Podlaskim ma prawo do używania w 2019 roku tytułu  honorowego „Srebrnej” Szkoły 2019 wraz ze związanym z tym graficznym znakiem jakości.

Kontrabanda w Tchórzewie

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Najechał na tył ciężarówki

Skomentuj