banner

Z potrzeby serca – koncert „Ratujmy Renię Tarnowską”

W niedzielne popołudnie, 29 kwietnia, tłumy radzyniaków przybyły na koncert „Ratujmy Renię Tarnowską”. Na scenie ROK-u zaprezentowało się szereg artystów, na czele z Lubelską Federacją Bardów. Pomiędzy występami trwała licytacja. Fundusze zostaną przekazane na rzecz leczenia chorej Renaty.

Zgromadzoną publiczność przywitał Wojciech „Molas” Gil, po czym głos zabrał mąż Renaty, Paweł Tarnowski.  Opisał pokrótce dotychczasowy przebieg walki z chorobą nowotworową. Wyraźnie wzruszony, podkreślił, że jego żona czuje się dobrze, ale nie na tyle, by pojawić się na scenie sama. Dlatego pokazano krótki filmik, na którym nieobecna bohaterka wydarzenia gorąco dziękowała wszystkim za pomoc.

Tego dnia na scenie ROK-u zaprezentowały się liczne grupy i artyści solowi. Na początek w taneczno-wokalnych popisach wystąpiły Dzieci z Przedszkola Miejskiego w Radzyniu Podlaskim. Po ich wesołych harcach przyszedł znowu moment poważny, kiedy głos zabrała mama Renaty. Łamiącym się głosem dziękowała wszystkim i wyraziła nadzieję, że jej córka powróci do normalnego życia.

Na scenie zaprezentowały się jeszcze Klaudia Borejko z Teatru Roma, Alicja Dziurdziak i Olga Jagiełło z The Voice Kids, Jakub Kusior z Must be the music, Monika Szymczyk, Natalia Wilk, Zuza Gadowska i Tomek Momot. Wisienką na torcie był występ niezawodnej Lubelskiej Federacji Bardów z Janem Kondrakiem na czele.

Pomiędzy występami odbywała się licytacja przedmiotów i voucherów, prowadzona przez Mariusza Szczygła. Rozpoczęto od licytacji pluszowej krowy ze Spomleku, który ofiarował bardzo dużo fantów na aukcję. Zgromadzeni wykazywali się dużą hojnością i niejednokrotnie padały kwoty powyżej 200, 300, a nawet 400 złotych.

Poza występami na scenie, także w mniejszych salach obok czekała na wszystkich masa atrakcji. Można było za symboliczny datek dla Renaty nabyć ciekawą książkę, zjeść przysmaki domowej roboty, napić się lemoniady, czy… przejechać się zabytkową, milicyjną „nyską”. Te i wiele atrakcji sprawiły, że koncert z pewnością był wielkim sukcesem organizatorów.

Po nocy pełnej rachowania udało się wyliczyć, że zebrano 25 tys. złotych i 110 euro na leczenie Renaty. Gratulujemy organizatorom, artystom oraz licytującym – i zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z wydarzenia!

Plany ROK-u na rok jubileuszu 550-lecia

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Na sesji o potrzebach seniorów

Skomentuj