banner

Radzyńscy policjanci na Dniu Otwartym w ZSR w Woli Osowińskiej

7 maja radzyńscy policjanci uczestniczyli w Dniu Otwartym zorganizowanym przez Zespół Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej. Funkcjonariusze zaproszeni zostali w związku z działającą w ZSR klasą mundurową.

Podczas spotkania młodzież miała możliwość uzyskać informacje o wykształceniu, umiejętnościach oraz predyspozycjach niezbędnych w zawodzie policjanta. Uczniowie mogli również zapoznać się z podstawowym wyposażeniem policjantów do służby.

Spotkanie rozpoczęło się po godzinie 9.30 w Zespole Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej. W związku z istniejącymi w szkole klasami mundurowymi nie zabrakło na nim przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim. Na początek wszystkich zebranych powitała Dyrektor Szkoły, Beata Żurawska-Polkowska.

Po oficjalnym rozpoczęciu i wystąpieniu zaproszonych gości, uczniowie   mogli obejrzeć przygotowane dla nich atrakcje. Młodzież gimnazjalna z terenu powiatu, która zaproszona została na Dzień Otwarty podchodząc do „stoiska policyjnego” mogła dowiedzieć się, jakie są zasady rekrutacji do służby w policji. Dzięki obecności funkcjonariuszy młodzi ludzie mogli bezpośrednio uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące zawodu policjanta.

Dla uczestników spotkania przygotowane zostały foldery informacyjne dotyczące m.in. poszczególnych etapów procedury kwalifikacyjnej oraz informacji, jakim wymaganiom musi sprostać kandydat, aby móc ubiegać się o wstąpienie w szeregi Policji. Chętni mogli również obejrzeć sprzęt będący na wyposażeniu Policji.

„Spotkanie z poezją dwóch pokoleń” w Oranżerii

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

„Gdzie chrzest, tam nadzieja”, czyli obchody 1050-lecia chrztu Polski w Borkach

Skomentuj