banner

Na sesji o Orlętach

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, radny Jacek Piekutowski, w imieniu Zarządu „Orląt” Radzyń podziękował za wsparcie klubu z ul. Warszawskiej.

-Chciałbym podziękować za inicjatywę ustawodawczą burmistrza ws. budżetu i środki na sport. Myślę, że w dużej części będą przeznaczone na Orlęta. Tak się składa, że tylko 7 drużyn utrzyma się w zreorganizowanej III lidze. Drużyny od nowego sezonu będą objęte rozgrywkami centralnymi. – tłumaczył radny.

Będzie trochę ulgi dla Orląt, gdyż opłaty sędziowskie będą pokrywane przez PZPN, a nie przez klub. Daje to ładną kwotę w skali roku. Ale żeby się utrzymać w tej III lidze, Orlęta musiały się trochę wzmocnić i ponieść większe koszty – w związku z tym, mają pewne niedobory, dlatego była taka prośba.

DSC_1527-800x532

Ja w imieniu Zarządu Klubu, chciałbym podziękować panu burmistrzowi, że zaproponował tą zmianę w budżecie. Ja chciałbym przypomnieć – kto był na inauguracji roku piłkarskiego na hali na Sikorskiego widział ile jest tam dzieci. To jest 10 drużyn trenujących – to około 250 dzieci, które tam trenują.

DSC_1787-800x532

-Chyba żadna dyscyplina sportu, mało jakie przedsięwzięcie, nawet kulturalne nie gromadzi takiej widowni, jak rozgrywki piłki nożnej na stadionie. To jest ok. 1000 osób, które chcą jeszcze zapłacić za bilet i tam być.

Twierdzę, że te pieniążki na pewno nie zostaną wyrzucone w błoto. – zakończył radny.

***

Komentarz:

Mimo zgody co do słuszności wychowywania radzyńskiej młodzieży przez sport, wciąż razi dysproporcja między dotacjami na sport i kulturę. Tak w roku ubiegłym, jak i obecnym.

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

W Szkole Podstawowej w Zakrzewie czytali Sienkiewicza

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Dzikie wysypisko śmieci na ul. Osiedlowej

Skomentuj