banner

Z Sesji Rady Gminy

W czwartek 15 lutego odbyła się pierwsza tegoroczna Sesja Rady Gminy. Uchwalono ramowy plan pracy Rady Gminy na 2018 r. oraz plany pracy Komisji. Z porządku obrad zdjęto natomiast głosowanie nad zmianami w uchwale budżetowej na bieżący rok.

Projekt zmian został przesunięty do Komisji Budżetowej w związku z sygnalizowanymi przez radnych niejasnościami. Następnie z apelem o pomoc do sołtysów wystąpiła pani Maria Tarnowska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. – 26 lutego otrzymamy ponad 8 ton jabłek, które chcemy wydać najbardziej potrzebującym. Pomoc państwa byłaby nam niezbędna, ponieważ nie zawsze zainteresowani posiadają możliwość przewozu jabłek. Tak jak co roku, proszę was o pomoc w zakresie informacji i transportu – wyjaśniła kierownik. Planowane są także kolejne dostawy.

Ustalono datę wyborów Sołtysa wsi Paszki Małe oraz Rady Sołeckiej na 4 kwietnia o godz. 19:00 w Domu Remizy OSP. Przyjęto także uchwałę w sprawie dotacji udzielanych z budżetu Gminy Radzyń Podlaski dla niepublicznych przedszkoli oraz określono wysokości opłat za świadczenia publicznego przedszkola i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych.

Zaprezentowano także list wyrażający obawy mieszkańców gminy w związku z działalnością Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych, jego planowaną rozbudową i podwyżką cen za przyjmowane odpady.

Daj szansę Marcinowi, przyjdź na niedzielny koncert!

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Propozycja na sobotnie popołudnie

Skomentuj