banner

Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu

24 listopada 2018 r na olimpijskiej pływalni AQUA Lublin odbyły się ZIMOWE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W PŁYWANIU – rocznik 2006 i starsi.

Nasz klub, MULKS „Technik – Orion” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim reprezentowali: Kacper Dokudowiec, Eliza Gomółka, Milena Ilach, Jakub Kałuszyński, Bartosz Kostrzewa, Rafał Musiatowicz, Laura Musiejuk, Natalia Niewęgłowska, Julia Syta, Mikołaj Trykacz i trener Jacek Dębski. Do zawodów zgłosiło się 300 zawodników z 27 klubów. Mistrzostwa rozegrane zostały w trzech kategoriach wiekowych: I. Młodzicy 12 i 13 lat; II. Juniorzy 14 i 15 lat i III. O P E N.

Zawody były rozgrywane w 3-ch blokach konkurencji seriami na czas. Dwa bloki w sobotę i jeden w niedzielę rano. Każdy z zawodników mógł wystartować dwa razy w każdym bloku, w sobotę rano można było wybrać spośród sześciu dystansów.

Ostatecznie zajęliśmy 16 miejsce w klasyfikacji medalowej. Najlepszym naszym zawodnikiem okazał się Mikołaj Trykacz, który wywalczył brązowy medal na dystansie 100 m st. motylkowym – według rankingu europejskiego dało mu to 17 miejsce w Polsce na tym dystansie. Co jest bardzo ważne, prawie wszyscy zawodnicy kolejny raz poprawili swoje rekordy życiowe – 11 rekordów życiowych. W klasyfikacji generalnej progresji wyników, zajęliśmy podobnie jak UKS Orka Zamość wysoką 7 pozycję.

Ze względu na zaplanowane zawody w ramach zawodów międzyszkolnych w pływaniu, podjąłem decyzję o ograniczeniu startów naszych zawodników tylko do pierwszego bloku zawodów, tj. w sobotę rano. W poniedziałek 26 listopada – mistrzostwa powiatu w pływaniu i w piątek 30 listopada – mistrzostwa rejonu w pływaniu.

Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu sponsorów:

Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim

Urząd Miasta w Radzyniu Podlaskim

Gmina Wohyń

Nadleśnictwo w Radzyniu Podlaskim

SM Spomlek

Welmax Paper Sp. zo.o.

Sukces ZSP w Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

Skomentuj