Spotkanie z podróżnikiem Arkadym Pawłem Fiedlerem

Arkady Paweł Fiedler – wnuk Arkadego Fiedlera, wybitnego pisarza i podróżnika – będzie gościem 18. edycji „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”. Autor książki „Maluchem przez Afrykę” 21 listopada o godz. 18.00 spotka się w Miejskiej Bibliotece Publicznej z mieszkańcami Radzynia Podlaskiego. Dzień później o godz. 9.30 w sali widowiskowo-kinowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury opowie o swoich podróżach młodzieży szkolnej.

Podróżnik podczas pobytu w Radzyniu odsłoni tabliczkę na Skwerze Podróżników, która wyjątkowo upamiętni też jego dziadka – Arkadego Fiedlera i ojca – Arkadego Radosława Fiedlera, który w 2013 r. był gościem 5. edycji „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”. Będzie to miało miejsce 22 listopada o godz. 9.00.

9093160-arkady-pawel-fiedler-w-wyprawowym-900-849

Słysząc nazwisko Fiedler, automatycznie kojarzymy je z autorem książek czytanych z wypiekami na twarzy: „Dywizjon 303”, „Kanada pachnąca żywicą”, „Ryby śpiewają w Ukajali”, „Madagaskar”. Podróżniczo-etnograficzne tradycje kontynuuje cała rodzina Fiedlerów, czego dowodem jest Muzeum-Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera znajdujące się w Puszczykowie pod Poznaniem. – To właśnie muzeum było placem zabaw dla wnuka słynnego podróżnika – Arkadego Pawła Fiedlera, który nie miał chyba innego wyjścia jak ruszyć śladami dziadka.

fiedler1_1

Nie stało się to jednak od razu – po ukończeniu studiów z zakresu marketingu i zarządzania młody Arkady rzucił się w wir kariery korporacyjnej. Jednakże siedząc na kolejnym nudnym zebraniu i patrząc na wykresy, postanowił… rzucić wszystko i rozpocząć w życiu nowy podróżniczy rozdział. Wybór padł na podróże samochodowe – dość nietypowe, bo realizowane za pomocą poczciwego Fiata 126p. Już w 2009 r. udał się swoim Maluchem w podróż wzdłuż granic Polski i była to przymiarka do znacznie poważniejszej eskapady – pokonania kontynentu afrykańskiego z północy na południe. – To przedsięwzięcie zostało zrealizowane w 2014 r. i o nim Arkady Paweł Fiedler opowie na spotkaniu 21 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Z kolei młodzież szkolna na spotkaniu 22 listopada w sali widowiskowo-kinowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury wysłucha opowieści o tegorocznej ekspedycji z Puszczykowa do Władywostoku. To ponad 22 tys. km przygody wiodącej przez Słowację, Węgry, Serbię, Bułgarię, Turcję, Gruzję, Azerbejdżan, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Mongolię i Rosję.

fiedler2

Na 18. edycję „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami” zaprasza Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek i Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek, a także organizatorzy: Radzyński Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych oraz Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim. Sponsorem wydarzenia jest Spółdzielcza Mleczarnia „Spomlek” w Radzyniu Podlaskim i firma „Dr Gerard

fiedler3
Pomysłodawca „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami” – Robert Mazurek, prezentuje tabliczkę jaką Arkady Paweł Fiedler odsłoni na Skwerze Podróżników w Radzyniu Podlaskim

Miłośnicy Nordic Walking uczcili Święto Niepodległości

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

R-Style o krok od finału „Mam Talent”

Skomentuj