Spotkanie z podróżnikiem Arturem Zygmuntowiczem

Dnia 16.10 w Sali Kameralnej ROK odbyło się w ramach XXXIII Edycji Spotkań z Podróżnikami spotkanie  z Arturem Zygmuntowiczem pod tytułem „Białoruś imperium kontrastów” połączone z promocją książki o tym samym tytule. Organizatorami wydarzenia byli: Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” i Radzyński Ośrodek Kultury. Spotkanie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Artur Zygmuntowicz opowiadał o swoich 4 podróżach na Białoruś, o takich miejscach jak: Wiskule, Białoruska Siedziba Dziadka Mroza, pomnik „Męstwo”, sobór św. Mikołaja w Brześciu, muzeum w Prużanie, Grodno, Możejków Mały, Huta Szkła „Niemen” w Brzozówce, Nieśwież, Muzeum Napoleona Ordy w Worocewiczach, cerkiew w Mołodowie, Polesie, a także o licznych absurdach towarzyszących tym wyprawom.

Podczas spotkania publiczność mogła otrzymać niespodzianki jakimi były filmy o Białorusi od Artura Zygmuntowicza oraz zakupić książkę „Białoruś imperium kontrastów”.

Na zakończenie spotkania zgodnie z tradycją gość otrzymał pamiątkowy medal oraz karykaturę wykonaną przez Przemysława Krupskiego.

Wystawa malarstwa Jolanty Kontek i Janusza Maksymiuka

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Internetowa wystawa „Papież pielgrzym” – zaproszenie

Skomentuj