banner

Spotkanie z Renatą Kosin

14 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zenona Przesmyckiego, w filii nr 2 przy ul. Spółdzielczej odbyło się spotkanie z autorką wielu powieści, Renatą Kosin.

Każda z jej książek jest zupełnie inna, natomiast mają coś wspólnego. Wątki społeczno-obyczajowe łączą się z kryminałem. Jak mówi sama Renata Kosin, w pierwszych dwóch książkach chciała się „wygadać”, natomiast każda następna zawierała konkretną fabułę.

Uczestniczki dzisiejszego spotkania mogły dowiedzieć się wiele o autorce, która chętnie opowiedziała o sobie, dużo o swej twórczości, oraz o tym, skąd bierze pomysły na historie zawarte w książkach.

Najnowszą jej powieścią jest „Dziecko z mgły”. Autorka w niewielkim stopniu opowiedziała zarys fabuły, zaciekawiając oraz tym samym zachęcając do przeczytania. Nie można powiedzieć, że książki Renaty Kosin są „łatwe”. Jak sama mówi, przy jej książkach się nie odpoczywa, one zmuszają czytelnika do refleksji. Najczęściej po jej twórczość sięgają osoby po czterdziestym roku życia, rzadko dwudziestolatki. Wynika to najprawdopodobniej z „ciężkiego klimatu”. Jej książki nie są banalne, każda niesie za sobą inną, niespodziewaną historię. Znakiem szczególnym autorki jest to, że uwielbia w książkach zagadkowość, dlatego w niemal każdej powieści zawiera zagadki, które rozwiązują się na końcowych kartkach.

 

Śmiertelne potrącenie rowerzysty

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Koncert „Z myślą o kobietach”

Skomentuj