banner

Spotkanie z Romualdem Koperskim

To już trzecia tabliczka odsłonięta na Skwerze Podróżników. Tym razem znalazło się na niej imię i nazwisko globtrotera przemierzającego bezkresne tereny Syberii – Romualda Koperskiego.

4 grudnia Pan Romuald odwiedził Radzyń, by oficjalnie dołączyć do grona podróżników wyróżnionych tabliczką na Skwerze Podróżników w Radzyniu. Był on niezwykle wzruszony tym faktem i przyznał, że jeszcze żadne miasto nie uhonorowało go w tak wspaniały sposób. A Romuald Koperski to nie tylko podróżnik, ale prawdziwy człowiek-orkiestra. Jest także pianistą, autorem książek oraz założycielem fundacji, której głównym celem jest poprawa wizerunku Polski w Rosji i Rosji w Polsce. Pobił także rekord Guinnessa w najdłuższym koncercie fortepianowym na świecie, który trwał 103 godziny i 8 sekund.

Po odsłonięciu tabliczki miało miejsce spotkanie z Panem Romualdem. Do sali PSM przybyła bardzo duża ilość osób, chcących posłuchać opowieści o tajemniczej, ale też bliskiej wielu Polakom – Syberii. Bez wątpienia Romuald Koperski zdobył serca radzyniaków niesamowitym poczuciem humoru i otwartością. Opowiedział wiele anegdot, dzięki którym w przezabawny sposób przybliżył życie i obyczaje ludności zamieszkującej Syberię. Na koniec spotkania podróżnik wykonał kilka utworów muzyki rosyjskiej oraz podpisywał swoje książki, które rozeszły się w mgnieniu oka.

Tragiczny finał kolizji z dzikiem

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Uczniowie SP 1 z wizytą w radzyńskiej jednostce policji

Skomentuj