banner

Spotkanie zespołów śpiewaczych w Lipniakach

W dniu 18 V 2019 r. w świetlicy wiejskiej w Lipniakach odbyło się spotkanie zespołów śpiewaczych. Gospodarzem wydarzenia był zespół „Podlasianki” z Lipniak.

Spotkanie odbyło się pod hasłem „ W hołdzie wielkim Polakom – marszałek Józef Piłsudski”. Zespoły zaproszone przygotowały swój repertuar zgodnie z tematyką, wykonały pieśni patriotyczne i religijne. Ponadto panie zorganizowały mały konkurs wiedzy o marszałku Józefie Piłsudskim. Kto znał właściwą odpowiedź i zgłosił się jako pierwszy, otrzymał nagrodę w postaci książki, wręczoną przez panią Annę Mróz, wójta gminy Kąkolewnica.

Jako pierwsze wystąpiły organizatorki spotkania „Podlasianki” z Lipniak, z udziałem dziewczynek tańczących w zespole Tańca Ludowego w Gminnym Ośrodku Kultury. Potem zaprezentowały się zespoły z gminy Kąkolewnica: „Wrzos” z Kąkolewnicy, „Brzozowianki” z Brzozowicy Dużej, „Kalina” z Wygnanki, reprezentant zespołu „Różanki” z Żakowoli Starej – pan Henryk Sobieszuk, „Niezapominajki” z Turowa, „Zorza” z Polskowoli oraz pani Anna Korulczyk z Lipniak.

Po występach przyszedł czas na wręczenie podziękowań sponsorom, mieszkańcom Lipniak zaangażowanym w przygotowania oraz zespołom. Następnie głos zabrała pani wójt, która podziękowała organizatorom za trud przygotowań. Również pan Witold Korulczyk, radny powiatu radzyńskiego w kilku słowach podziękował wszystkim zaangażowanym.

Ostatnim punktem spotkania była wspólna biesiada i zabawa.

Za szybko, po alkoholu, bez pasów i badań

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Przedszkolaki z wizytą w Urzędzie Gminy w Ulanie-Majoracie

Skomentuj