banner

Stypendia ministra edukacji dla uczniów ZSP

Wśród uczniów, którzy w roku szkolnym 2017/2018 uzyskali wybitne osiągnięcia w nauce i sporcie znalazło się aż troje uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim: Patrycja Chud z II Liceum Ogólnokształcącego w ZSP (klasa biologiczno – medyczna), Kinga Sposób z Technikum ekonomicznego oraz Karol Szczygielski z Technikum pojazdów samochodowych.

Dyrektor szkoły, Grażyna Dzida, podkreśla, że o prestiżu tego stypendium świadczy fakt, że w całym województwie lubelskim tylko 26 uczniów zostało stypendystami Ministerstwa Edukacji Narodowej, a spośród wszystkich szkół powiatu radzyńskiego takie wyróżnienie otrzymali jedynie uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Szczególnym wyróżnieniem dla uczniów ZSP był udział w dniu 7 marca w uroczystości wręczenia dyplomów stypendystom przez pana Macieja Kopcia, wiceministra edukacji narodowej.

W uroczystości wzięła też udział pani Teresa Misiuk – lubelski kurator oświaty, oraz pani Małgorzata Kiec – dyrektor Delegatury w Białej Podlaskiej. W tym wydarzeniu nie mogła uczestniczyć stypendystka MEN Kinga Sposób, która tego dnia brała udział w eliminacjach okręgowych XIV Olimpiady Przedsiębiorczości w Krakowie, w których odniosła kolejny sukces.

Stypendia za wybitne osiągnięcia w nauce i sporcie w roku szkolnym 2017/2018 otrzymało 396
uczniów z całej Polski.

Turniej siatkówki w gminie Radzyń z okazji dnia kobiet

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Zaproszenie na II Zjazd Absolwentów LO w Radzyniu

Skomentuj