banner

Sukces uczennicy ZSP

Kinga Sposób po etapie regionalnym w Krakowie w dniu 7 marca 2019 r. zakwalifikowała się do eliminacji centralnych XIV Olimpiady Przedsiębiorczości. Spośród uczestników z województwa lubelskiego uzyskała drugi wynik.

Kinga jest uczennicą klasy czwartej Technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim w zawodzie „technik ekonomista”.

Awans ten jest olbrzymim sukcesem, ponieważ do XIV edycji olimpiady zgłosiło się 11 736 młodych ludzi zainteresowanych przedsiębiorczością, zarządzaniem i gospodarką z 735 szkół w całej Polsce. W etapie regionalnym wzięło udział 1250 uczniów, a w finale krajowym weźmie udział tylko 100 najlepszych. W tym gremium województwo lubelskie reprezentować będzie 5 osób.

Olimpiada Przedsiębiorczości to wspólna inicjatywa pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych: Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Olimpiada ma rozbudzać i wzmacniać wśród młodzieży bycie przedsiębiorczym, doskonalić umiejętność analizy zjawisk zachodzących w gospodarce, w organizacji oraz w życiu prywatnym, rozwijać zdolność planowania oraz realizacji przedsięwzięć.

Kinga Sposób awansowała również do finału Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Policjanci zabezpieczyli prawie 2 kg narkotyków

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Targi Pracy i Edukacji

Skomentuj