banner

Spomlek patronem remontu szpitalnej świetlicy

We wtorek 13 lutego nastąpiło uroczyste otwarcie wyremontowanej świetlicy na oddziale pediatrii w naszym szpitalu. Renowację sponsorowała Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek.

Przy otwarciu świetlicy obecni byli przedstawiciele Spomleku na czele z prezesem firmy, p. Edwardem Bajko, a także pracownicy szpitala i pacjenci z rodzicami. Wszystkich zgromadzonych przywitał dyrektor Marek Zawada, dziękując zarazem mleczarni za sfinansowanie odnowionej sali. – Projekt ten był pomysłem SM Spomlek. Cieszymy się bardzo, że są takie firmy, które widzą potrzeby małych dzieci i naszego szpitala – zaznaczył.

Głos zabrał także prezes Bajko. – Państwo nadal nie dociera z funduszami i inicjatywą wszędzie tam, gdzie ludzie tego potrzebują. Stąd rodzi się idea społecznej odpowiedzialności biznesu. Traktujemy to bardzo poważnie – stwierdził prezes, nie ukrywając zarazem, że jest to okazja do promocji produktów firmy, na czele z marką „Serenada”. – Chodzi nam jednak nie tylko o sery, ale nabiał generalnie. Jesteśmy po prostu przekonani, że nabiał jest zdrowy – wyznał Bajko.

Poza większą salą na oddziale pediatrii, Spomlek sfinansował także zakątek dla dzieci w przyszpitalnej poradni opieki zdrowotnej.

Znamy skład Miejskiej Komisji Wyborczej

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Zainspirowali się „Wystawą z dostawą”

Skomentuj