banner

Święto Pieczonego Ziemniaka

Drugą imprezą MOSiRu w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu było Sportowe Święto Pieczonego Ziemniaka, które odbyło się w niedzielę, 24 września na Feliksówce. Pogoda trochę przestraszyła, bo od rana delikatnie padało, ale nikt z organizatorów nie wątpił, ze o 11.00 chętnych do ziemniaczanych zabaw nie zabraknie.

I tak też było. Z malutkim opóźnieniem wszystko rozpoczęło się zgodnie z przygotowanym scenariuszem. Na początku dzieci wraz z rodzicami przygotowały ziemniaki, owinęły je w folię oraz wspólnie wrzuciły do ogniska. Czekając na efekty pieczenia pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przygotowali szereg konkurencji sportowych i konkursów, gdzie głównym bohaterem był oczywiście ziemniak. Był slalom dla dzieci i konkurs dla tatusiów w obieraniu ziemniaków.

Prawdziwym hitem były pieczątki z ziemniaków, które oczywiście trzeba było zrobić samemu. Ciekawy i wymagający dobrego pomysły był konkurs plastyczny na obraz jesieni, w którym można było wykorzystać tylko te rzeczy, które można było znaleźć w lesie. Nagrodami za konkurencje i konkursy były upominki Europejskiego Tygodnia Sportu.

A potem to już było tylko wielkie ziemniaczane obżarstwo.

W sieci: spotkanie ws. masztu telefonii komórkowej w Białej

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Jesienią w TVP film o Radzyniu

Skomentuj