banner

Turniej dla Klas Edukacji Wczesnoszkolnej

Z okazji Dnia Dziecka 2 czerwca na obiekcie sportowym Orlik zorganizowany został II Turniej dla Klas Edukacji Wczesnoszkolnej, w którym uczestniczyły wszystkie klasy I-III. Przygotowany tor przeszkód był zróżnicowany i dobrany do poszczególnych poziomów.

Dzieci z zapałem, w sportowej rywalizacji pokonywały poszczególne przeszkody. Było dużo zabawy i walki o uzyskanie najlepszych wyników. Organizatorem i sędzią głównym zawodów był animator sportu p. S. Sznura. Z pomocą, jak zwykle przybyła p. A. Sznura oraz Panie Wychowawczynie. Na podsumowaniu turnieju klasy z rąk wójt p. K. Dobrowolskiej i dyrektor szkoły p. B. Sobieszek otrzymały pamiątkowe statuetki, dyplomy a wszyscy uczestnicy słodycze. Sponsorem zawodów była Gmina Czemierniki. Dużo ciepłych słów podziękowań padło z ust p. Wójt i p. Dyrektor dla organizatorów i uczestników sportowych zmagań. Dzieci zmęczone, ale zadowolone powróciły do klas.

1 czerwca animator sportu włączył się w do pomocy w prowadzeniu imprez sportowych towarzyszących obchodom Dnia Dziecka – „Turnieju Klas”. Uczestniczyli w nim uczniowie Zespołu Szkół w Czemiernikach. Zawody odbywały się na obiekcie sportowym Orlik, sali gimnastycznej i boisku trawiastym.

19 czerwca na obiekcie sportowym Orlik odbyły się turnieje w siatkówkę plażową. W kategorii dziewcząt szkoła podstawowej uczestniczyło 9 zespołów. Zwycięstwo wywalczyła drużyna Team Perełki (Z. Skolimowska, A. Nurzyńska, W. Musikowska, G. Świć). Drugie miejsce zajął zespół Miałkomiałki (D. Sińska, K. Szczygielska, A. Jakubiak, I. Karczmarz). Na najniższym stopniu podium znalazła się drużyna Smerfy (W. Jemielnik, J. Karpińska, K. Kozdra, K. Paśnik).
4. miejsce zajęła drużyna Ekipa for ever.
5. miejsce zajęły drużyny Jednorożce, Girls of five
6. miejsce zajęły drużyny Speedboll, Dziewczyny jak maliny
7. miejsce zajęła drużyna Gwiazdeczki

W turnieju w siatkówkę plażową w kategorii dziewcząt gimnazjum brało udział 6 drużyn.
1. miejsce zajęła klasa III a
2. miejsce zdobyła klasa III c
3. miejsce wywalczyła klasa I
4. miejsce zajęła klasa II
5. miejsce zdobyły klasy III c i III a

Wszystkie zawodniczki zwycięskich drużyn otrzymały pamiątkowe medale ufundowane przez Wójta Gminy Czemierniki p. K. Dobrowolską.

Organizatorem zawodów był animator sportu S. Sznura wspomagany w prowadzeniu turnieju przez nauczycieli w – f p. E. Kaznowską, p. W. Cholewę i p. Z. Sznurę, którym serdecznie dziękuje.

7 maja na Orliku odbyły się Mistrzostwa Gminy Czemierniki Jednostek OSP w piłkę nożną. W turnieju wzięło udział 5 drużyn. Rozgrywki prowadzono w systemie każdy z każdym. Zawody wygrała Jednostka OSP Stoczek, która będzie reprezentowała naszą Gminę w zawodach powiatowych 16 lipca na Orliku w Czemiernikach.

Klasyfikacja końcowa zawodów:
I. OSP Stoczek 9 pkt.
II. OSP Czemierniki 9 pkt.
III. OSP. Bełcząc 9 pkt.
IV. OSP Skoki 1 pkt.
V. OSP Lichty 1 pkt.

Poziom turnieju był bardzo wyrównany a o kolejności miejsc decydowały bezpośrednie mecze między drużynami.

9 kwietnia animator sportu zorganizował dla młodzieży i dorosłych Turniej w piłkę siatkową drużyn 3 osobowych o Puchar Wójta Czemierniki p. K. Dobrowolskiej, który przeprowadzony był w hali sportowej w Czemiernikach. Zwycięskie drużyny z rąk p. Wójt otrzymały pamiątkowe puchary i medale.
Klasyfikacja końcowa zawodów:
I . Dream Team 12 pkt.
II. Choinka 7 pkt.
III. Ludzie z Lasu 6 pkt.
IV. Gimnazjaliści 4 pkt.
V. Mocarze 1 pkt.

Festyn Sportowy w Starej Wsi

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Obchody 100-lecia OSP w Brzozowym Kącie

Skomentuj