banner

Tymczasowy areszt dla 18-latka za posiadanie narkotyków

Radzyńscy kryminalni odkryli kilkadziesiąt gramów amfetaminy i marihuany. Narkotyki zostały zabezpieczone podczas przeszukania jednej z posesji w Radzyniu Podlaskim. 18-letni właściciel narkotyków dzisiaj został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Mężczyzna odpowie również za dzielenie się narkotykami. Posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Do akcji doszło w miniony poniedziałek na terenie Radzynia Podlaskiego. Radzyńscy kryminalni weszli na teren jednej z posesji. Z posiadanych informacji wynikało, że zamieszkujący ją 18-letni mężczyzna posiadać może środki odurzające.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli łącznie ponad 30 gramów amfetaminy oraz kilkanaście gramów marihuany. Narkotyki znajdowały się w metalowej szkatułce umieszczonej w garażu użytkowanym przez mężczyznę. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi zatrzymali również 21-latka z Radzynia Podlaskiego, który nabywał nielegalny towar.

18-latek i 21-latek zatrzymani zostali do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. 18-latek usłyszał zarzuty posiadania i udzielania środków odurzających, natomiast 21-latek zarzut posiadania narkotyków. Dzisiaj sąd na wniosek prokuratury i policji podjął decyzję o tymczasowym areszcie 18-latka na okres 3 miesięcy.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Nasi czytelnicy pytają – Urząd Miasta odpowiada

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Zahipnotyzowani klasykiem, czyli koncert Gliere Quartet

Skomentuj