Tymczasowy areszt za znęcanie się nad matką

Mundurowi radzyńskiej jednostki zatrzymali 45-letniego mieszkańca Radzynia Podlaskiego. Mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją 70-letnią matką. Sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec niego środek zapobiegawczy o charakterze izolacyjnym, w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

W miniony poniedziałek oficer dyżurny radzyńskiej komendy został powiadomiony o awanturze domowej w jednym z mieszkań na terenie Radzynia Podlaskiego. Na miejsce skierowany został patrol policji, który potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że 45-latek znęcał się nad swoją matką. Jak ustalili policjanci, mężczyzna będąc pod działaniem alkoholu wyzywał ją słowami wulgarnymi, poniżał, szarpał, popychał, a także groził pozbawieniem życia. Mężczyzna zabraniał również korzystania ze sprzętu codziennego użytku.

45-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzuty znęcania się nad matką. Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami. Za popełnione przestępstwo 45-latkowi może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprzęt medyczny dla chorych na COVID-19 w gminie Kąkolewnica

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Kradzież drewna w gminie Kąkolewnica

Skomentuj