banner

Usunięty przedostatni żywopłot w Radzyniu

Na ul. Ostrowieckiej usunięty został niewielki żywopłot usytuowany przed kawałkiem trawnika przed blokiem, między sklepem „Stokrotka” a kamienicą o numerze 32. Tym samym zniknął przedostatni z licznych niegdyś w radzyńskich miejscach publicznych żywopłotów.

Ten rodzaj ozdoby bardzo lubił Stanisław Jarmuł, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, a zarazem przewodniczący Miejskiej Rady Narodowej w Radzyniu. Z jego inicjatywy były one sadzone w wielu miejscach w naszym mieście.

Od końca lat 90. powoli, ale systematycznie były one usuwane. Pierwszymi usuniętymi były te przed pałacem Potockich. Potem ich los podzieliły żywopłoty posadzone wzdłuż muru parku, te na ul. Sitkowskiego, żywopłot na podwórzu Szkoły Podstawowej nr 1, jeszcze później żywopłoty na grobli między stawami. Na początku minionego roku zniknęły malutkie żywopłoty ze skweru na Placu Potockiego. Teraz wycięto ten na Ostrowieckiej. Tym samym w przestrzeni publicznej Radzynia (pomijamy bowiem posesje prywatne) ostał się tylko jeden żywopłot – ten znajdujący się na ul. Warszawskiej przed blokiem.

Natomiast w miejsce wspomnianego małego żywopłotu na ul. Ostrowieckiej pojawiły się kwiatki. W ostatnich dniach zakończyło się ich sadzenie.

Dobry początek, kiepski finisz, czyli załatwieni przez Skrzypka

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

100. rocznica śmierci Bronisława Piłsudskiego (17 V 1918)

Skomentuj