banner

Wpadka na Wisznickiej

Radzyńscy policjanci zatrzymali wczoraj 27-latkę, która odpowie za posiadanie nielegalnych wyrobów akcyzowych. Kobieta wpadła podczas kontroli drogowej. Policjanci zabezpieczyli ponad 1300 paczek papierosów, które ukryte były w walizce podróżnej i foliowych workach. W przypadku wprowadzenia do obiegu takiej ilości papierosów Skarb Państwa straciłby ponad 21 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło przedwczoraj około godziny 13:30 na ul.  Wisznickiej w Radzyniu Podlaskim. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Ford. W jego wnętrzu ujawnili ponad 1300 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Ukryte były w walizce podróżnej oraz foliowych workach.

Należącą do 27-letniej mieszkanki powiatu włodawskiego kontrabandę zabezpieczyli policjanci. Kobieta została zatrzymana do wyjaśnienia. Wczoraj usłyszała zarzut i przyznała się do winy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karno- skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny. W przypadku wprowadzenia do obiegu takiej ilości papierosów Skarb Państwa straciłby ponad 21 tys. złotych.

Team podkręca Wąsa, czyli finisz Ligi Orlik Open

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Zwrot podatku akcyzowego

Skomentuj