Wypadek w Żeliźnie

Uderzeniem w bariery energochłonne zakończyła się jazda dla 23-letniego kierowcy hondy jazz. Okazało się, że młody mężczyzna na śliskiej nawierzchni jezdni stracił panowanie nad pojazdem. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem w miejscowości Żelizna, gmina Komarówka Podlaska. Kierujący samochodem osobowym marki Honda Jazz, 23-letni mieszkaniec gminy Komarówka Podlaska najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w bariery energochłonne zamontowane na kanale Wieprz – Krzna. 23-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący był trzeźwy.

Policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Na mokrej nawierzchni zmniejsza się przyczepność opon, a razem z nią bezpieczeństwo. Tym bardziej powinno się jeździć z prędkością dostosowaną do panujących warunków – natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Ważne jest też zachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu.

Pijany kierowca zatrzymany w Brzezinach

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Akcja „Lokalsi dla Piotrusia” zakończona sukcesem

Skomentuj