banner

Zabawa andrzejkowa „Ósmego koloru tęczy”

Wczoraj, w godzinach popołudniowych siedziba Radzyńskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych tętniła życiem. Na początku, prezes Sylwia Marczuk przedstawiła sprawozdanie, podsumowujące miniony rok. Przekazała także najbliższe plany „Ósmego koloru tęczy”. Potem nadszedł czas na andrzejkową zabawę i wspólne ognisko.

Stowarzyszenie, znane większości radzyniakom z rokrocznych Radzyńskich Paraolimpiad prowadzi aktywną działalność w swojej siedzibie na Parkowej 2. Od 3 grudnia wychodzi naprzeciw potrzebom osób niepełnoprawnych, starszych i samotnych – trzech opiekunów społecznych pomoże im w zakupach, wizytach u lekarza, domowych porządkach.

Od jakiegoś czasu możemy wspomóc stowarzyszenie, kupując np. mikołajkowy prezent w kramiku, znajdującym się w siedzibie „Tęczy”.

Niedzielne spotkanie służyło integracji, rozmowie przy pysznych słodkościach i dźwiękach muzyki. Sprzyjająca pogoda nie przeszkodziła w ognisku na świeżym powietrzu.

 

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Koncert Charytatywny I LO

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Spotkania z Fantastyką, czyli gratka dla fanów gier

Skomentuj