banner

Początek roku akademickiego UTW

Radzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku nowy rok akademicki zainauguruje dziś o godz. 13.00 w sali kina „Oranżeria”. Słuchacze rozpoczną tym samym 13 rok działalności.

Seniorzy stowarzyszeni w UTW nie skończyli swej aktywności po zakończeniu pracy zawodowej. Emerytura przestała być momentem krytycznym w naszym życiu. Jest okresem, w którym możemy w sposób dowolny i swobodny planować formy spędzania czasu wolnego. To okres, kiedy możemy realizować swoje niespełnione marzenia i potrzeby – mówiła w ubiegłym roku wicerektor radzyńskiej Filii UTW, Maria Oworuszko – Mimo wielkich i szybkich zmian kulturowych, technicznych i cywilizacyjnych seniorzy nie czują się zagubieni w nowej rzeczywistości, coraz śmielej stawiają czoła nowym wyzwaniom … nie chcą biernie odpoczywać na emeryturze, chcą nadawać nowy sens i wartości temu okresowi życia.

Jak przypomina rektor radzyńskiej filii Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Dariusz Gałan, podstawowym celem UTW jest „organizowanie edukacji i samoedukacji ustawicznej seniorów oraz aktywnego uczestnictwa w kulturze osób starszych. Radzyńscy słuchacze realizują ten cel poprzez uczestnictwo w wykładach i prezentacjach, organizują i odbywają wycieczki edukacyjne do miejscowości związanych z kulturą narodową”.

Zwyczajowym terminem wykładów są wybrane czwartki, o godz. 15.00. Radzyński UTW liczy ok. 70 osób.

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Laureaci konkursów: historycznego i literackiego nagrodzeni

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Poznaliśmy zwycięskie projekty Budżetu Obywatelskiego