banner

Dumny z Polski

Wielokrotnie, nie tylko na tych łamach, krytykowałem aktualną sytuację Polski i to co się w niej dzieło po 89-roku. Dzisiaj przyznaję, jestem dumny z Polski i cieszę się, że właśnie tu mieszkam.

Skąd taka refleksja? Bo czuję się tu bezpieczny. Nie mam nic przeciwko emigracji zarobkowej ani uchodźcom wojennym – z tym mamy teraz do czynienia z kierunku ukraińskiego. Jednak to co w tej chwili dzieje się na zachodzie nie ma z tymi zjawiskami nic wspólnego. To socjalno-religijna inwazja. I cieszę się, że rząd PiS-u nas przed tym uchronił. Co więcej, piewcom „tolerancji” nie udało się zepchnąć kościoła i jego nauczania do podziemi i możemy nie tylko otwarcie manifestować swoje wyznanie, ale także państwowe uroczystości zaczynamy od modlitwy. Rzecz nie do pomyślenia na „postępowym” zachodzie. Wiele wskaźników gospodarczych jest coraz lepszych. Jest dobrze a może być lepiej, choćby w kwestii wynagrodzeń. Grupa posłów pod przewodnictwem posła PiS Adama Abramowicza właśnie pracuje nad projektem ustawy, której celem jest zmniejszenie opodatkowania pracy, co ma przynieść podwyżkę płac. Projekt nie jest idealny – jest kompromisowy, ale przywykłem, że w polityce na ideały nie można liczyć.

Na dzisiejszej uroczystości burmistrz zaapelował o ponadpartyjną zgodę w sprawie renowacji radzyńskiej perły – Pałacu Potockich. Tylko dzięki takiej zgodzie zostawimy piękny zabytek przyszłym pokoleniom. Chciałbym, idąc za tym przykładem, zaapelować o zgodę w kwestii ustawy zmieniającej opodatkowanie pracy. Może dzięki temu nasze dzieci nie będą jej musiały szukać za granicą. Warto poprzeć tę inicjatywę, zanim rząd PiS-u, pod presją „liberałów” zatroskanych o budżet i dochody wielkich korporacji, wycofa się z tej reformy. Pokażmy, że zależy nam nie na dzisiejszej wygodzie, ale na przyszłych pokoleniach.

Arek Strojek

Absolwent KUL, matematyk, inicjator spotkań Klubu Republikańskiego w Radzyniu, wykładowca i regionalny koordynator projektu Lekcji Ekonomii dla Młodzieży, działacz Zrzeszenia WiN Inspektorat Radzyń.

Pokolenie Polski Jutra – nowa deklaracja ideowa ONR

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Wspomnienia Karola Hurko, cz. 37

Skomentuj