banner

Ocalić od zapomnienia

Jeden stoi tam, gdzie stał – dobudowano mu niestety bezmyślną „narośl”. Drugi – znajdował się na miejscu obecnego pośredniaka, trzeci – to miejsce parkingu przy pasażu handlowym. Starzy radzyniacy bez trudu wymienią nazwy wspomnianych miejsc: Grzybek, miejska łaźnia, Dom Sportowca/kino „Wyzwolenie”. Przywróćmy pamięć tym i innym znanym wszystkim lokalizacjom. Kiedy jak nie teraz? Ten rok jak najbardziej sprzyja.

Z  dzieciństwa pamiętasz niedzielne popoołudnie na oranżeryjnym tarasie, lody u Fręcha, specjalny sklep z napojami obok Św. Trójcy, wizyt w „Polonii” lub „Herbowej” – jeśli masz opis wspomnień, jak powstawały te i wiele innych znanych powszechnie miejsc – napisz do nas!

Może w Twoich albumach, na strychu, w pudełku po butach kurzą się dawno nie przeglądane zdjęcia starego Radzynia – również będą mile widziane. Napisz – zeskanujemy je i jak najszybciej do Ciebie wrócą.

Wzruszającym i wiele mówiącym momentem była wczorajsza wizyta w celi nr 6 dawnej katowni i odnajdywanie przez zwiedzających nazwisk swoich żyjących krewnych. Warto spisywać ich wspomnienia, utrwalać to, co niknie w mrokach niepamięci.

radzyninfo.redakcja@gmail.com

Dla Was

zdj.: Radzyń Podlaski czarno-biały

 

 

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Wspomnienie szkolno-maturalne

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Korupcja

Skomentuj