banner

Niemiecki dziennik zapowiada, że Polska może liczyć na…

Jeden z niemieckich dzienników, którego nazwy pozwolę sobie jednak nie wymieniać, postanowił wyrazić swoją opinię w sprawie Polski.

Mimo, iż w artykule znalazły się zdania typu: „Niemcy są szczególnie zobowiązani do tego, aby stawać w obronie polskiej wolności. Niemcom nigdy więcej nie wolno robić interesów z Rosją za plecami Polski”, to jednak nie obyło się bez ostrej krytyki naszego rządu. Jak zwykle zresztą. Dziennik ten zwraca uwagę na to, że rządy Prawa i Sprawiedliwości mogą okazać się niebezpieczne.

„Berlinowi nie wolno udawać, że nie widzi, jak dzisiaj Polacy znów mają być ubezwłasnowolnieni i to przez własny rząd”. Niemiecki rząd nie musi płacić miliardów reparacji wojennych, ale musi w UE wpływać na to, aby skończyły się ekscesy rządu PiS”.

Warto przypomnieć rządowi zachodniego sąsiada, że rząd w Polsce został wybrany demokratycznie, jak również, iż niedawno parlament niemiecki  przyjął ustawę o zwalczaniu m.in.”mowy nienawiści” i tzw. fake news w internecie. To w zasadzie likwidacja wolności słowa.

Bundestag przekonuje że, ustawa jest konieczna. Koniec z krytyką przyjmowania uchodźców, wraz z publicznym wyrażaniem niezadowolenia z islamizacji. Czyja wolność została ubezwłasnowolniona, droga pani kanclerz…

 

Dawno temu ad rzeką Białą III, odc.13

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Historyczna lekcja podkuwania koni

Skomentuj