No i co?

Co, przeraziła was sprawa Alfiego Evansa? Nie mieści wam się w głowie, że decyzję o życiu i śmierci chłopca podejmuje sąd wbrew woli rodziców?

I nie chodzi tu nawet o pieniądze, bo ten sąd nie zgadza się na zabranie Alfiego do świetnej rzymskiej kliniki, która chce wziąć na siebie wszystkie koszty z tym związane. No jak to? To nieludzkie przecież…

No nieludzkie. Chory świat. Na szczęście u nas to by było niemożliwe. Na pewno? Jeśli jest możliwe w pępku Europy, dwie godziny lotu stąd…? No to prześledźcie sobie komentarze neobarbarii na ten temat na forum GW i programy polityczne lewackich partii, które prą w Polsce (i całej UE) do władzy.

Polski Kościół przestrzega przed cywilizacją śmierci i bije na alarm już od dawna – mnóstwo idiotów komentuje to jako „majaczenia czarnych”, a to wszystko się dzieje na waszych oczach.

Wybierajcie. Póki jeszcze możecie wybierać.

Radny Jakubowski. Krytyka rzeczywista czy „pijar”?

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Człowiek w rui

komentarze 4

 1. szaniec
  27/04/2018

  …albo, nie pojmujecie tej walki świętokradzkiej, którą dziś, rzec można, na każdym miejscu wszczyna się i prowadzi przeciw Bogu; albo też, że was ta walka wcale nie obchodzi. Bowiem, zaprawdę, przeciwko swemu Stwórcy dziś wzburzyli się poganie, a ludzie rozmyślali próżne rzeczy, tak, iż ogólny prawie podnosi nie zgrzyt nieprzyjaciół Boga: „Idź precz od nas!”. Stąd to w wielu ludziach zamarła wszelka cześć dla Boga wiecznego, stąd to w urządzeniach życia tak publicznego, jak i prywatnego pomija się dziś zupełnie Jego wolę najwyższą: owszem, wszelkimi siłami i wszelkim podstępem dąży się już do tego, żeby wyrugować nawet pamięć na Boga, samo nawet Jego pojecie. Kto się istotnie nad tym zastanowi, ten się musi słusznie zatrwożyć, czy czasem ta przewrotność umysłów nie jest pewną próbką i już jakby początkiem nieszczęść, które są przeznaczone czasom ostatecznym; czy czasem syn zatracenia, o którym mówi Apostoł, nie przebywa już na tej ziemi. Z taką przecież zuchwałością, z taką wściekłością napada się wszędzie na religię katolicką, zwalcza się dowody wiary objawionej, dąży się uporczywie do zerwania po prostu wszelkich węzłów człowieka z Bogiem! Natomiast człowiek sam – a jest to właściwie według tego samego Apostoła oznaka właściwa Antychrysta – z najwyższą lekkomyślnością wtargnął na miejsce Boga, wywyższając się nad wszystko, co zwą Bogiem; do tego stopnia, że, jakkolwiek nie może wyniszczyć w sobie doszczętnie samego pojęcia Boga, jednak, odrzuciwszy powagę Jego majestatu, uczynił sobie z tego świata widzialnego świątynię własną, w której sam ma być od wszystkich ubóstwiany. Zasiądzie w świątyni Boga dowodząc, że sam jest Bogiem”

  [ fragment encykliki Św. Piusa X „E supremi apostolatus” – całość warto przeczytać.]

  Instaurare omnia ich Christo!

 2. Żan Żil
  30/04/2018

  Zero wysiłku intelektualnego żeby prześledzić racje sądu i lekarzy. Rozumiem, że emocje wystarczą do określania osób mających inne zdanie, w tym wypadku oparte na faktach, jako idiotów, barbarii itp. Brawo.

 3. Żan Żil
  30/04/2018
 4. szaniec
  01/05/2018

  Takie tam modernistyczne drobnostki:
  http://www.bibula.com/?p=16063

  Casus Alfiego naturalnie prowadzi do Małgorzaty z Città di Castello:
  http://m.fronda.pl/a/o-tym-jak-malgorzata-z-castello-wskrzeszala-zmarlych,64592.html

Skomentuj