banner

Pielgrzymka – musisz przeżyć to sam

Pielgrzymka to wyjątkowe kilka dni w roku.  To czas, na który się czeka przez cały rok. Trzeba się do niego przygotować zarówno fizycznie jak i duchowo, aby móc z niego czerpać jak najwięcej.

Pielgrzymka to prawdziwy urlop.  Nie ma tam czasu, aby myśleć o pracy ani o tym co zostało w domu. Nie ma czasu sprawdzać poczty elektronicznej ani planować tego co wydarzy się jak wrócimy do  domu. To czas, który należy poświęcić sobie, Bogu i Maryi do której idziemy. To czas dla sióstr i braci, którzy idą obok, którym czasem trzeba pomóc lub po prostu porozmawiać.

Ja osobiście na pielgrzymce bardzo doceniam wartość i wyjątkowość modlitwy różańcowej.  Czuć, że ten różaniec jest żywy, a każdy pielgrzym jest w niego osobiście zaangażowany. Intencje, które są czytane na trasie są bardzo osobiste i pokazują, że każdy kto wybrał się na pątniczy szlak nie jest tam przypadkowo, ale ma swój indywidualny cel podróżowania do Matki.

To czas modlitwy, ale i wielkiej radości. Ciężko w kilku słowach to powiedzieć i opisać. Tam trzeba być i poczuć klimat pielgrzymowania. Zachęcam wszystkich którym siły pozwalają, aby spróbowali i wybrali się. To trzeba przeżyć. Naprawdę warto.

Kiedy ogłaszają promocję

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

W sobotę wieczór maryjny w Św. Trójcy

Skomentuj