banner

Pytania

W kultowym już chyba filmiku z wyborów zarządu Orląt powala słyszalny głos z publiczności: Od razu się już kłócą, nie?  Jak mawia satyryk Marcin Daniec, tak i ja do nieznajomego głosu z offu mogę powiedzieć: „Od razu pana polubiłem!”.

https://youtu.be/R_GG2tQxWEE

My się będziemy wybierać…

Pamiętacie scenę wspólnego oglądania meczu (chyba Widzew w europejskich pucharach, kuda on teraz?) przez mieszkańców Alternatywy 4 u towarzysza Jana Winnickiego ( Janusz Gajos)? Czekając na transmisję lokatorzy pytają dygnitarza o braki podstawowych produktów i jak można poprawić beznadziejną sytuację w kraju. Grający Doktora Jerzy Kryszak pyta dygnitarza: A gdyby tak reforma? Na co gospodarz odpowiada: nic z tego nie będzie, nie ma kim robić

Zafrasowana Balcerkowa pyta więc: No i co teraz będzie?  Na co zmęczony dyskusją Wiesław Gołas zauważa: teraz będzie mecz! Nawet się już zaczął!

***

Genialny skecz z programu Manna i Materny „Za chwilę dalszy ciąg programu” pod tytułem PZPN :

https://youtu.be/YDh5UHS1ZTg

pokazuje problem, który został tylko lekko zasygnalizowany w komentarzach po wyborze zarządu. Tam skala makro, u nas skala mikro…

Daleki jestem od nabijania się z autentycznych społeczników, dla których jedyną zapłatą są paluszki i herbata. Doceniam ich trud, często niewidoczny dla postronnego kibica.

Podzielam obawy, że sponsor wciąż figurujący w nazwie zespołu, rezygnuje z kolejnych produktów. A co, nie napilibyście się radzyńskiego mleka? Nie zjedlibyście  sernika z naszego twarogu?

Ja mam tylko dwa pytania do nowo wybranego gremium:

1) Bilety. Czy nie należałoby się zastanowić nad ich obniżką? Wpływy z wejściówek nie stanowią chyba znaczącego procentu wpływów klubu?

2) W Białej Podlaskiej istnieje od jakiegoś czasu (pod egidą PZPN-u)  Szkoła Trenerów. Wielu słuchaczy (w przeszłości świetnych zawodników), nie mówiąc już o wykładowcach (uznanych szkoleniowcach) wracając do siebie, przejeżdża przez Radzyń. Może moglibyśmy zapraszać ich do siebie?  Może owoce współpracy mogłyby być większe?

Pamiętam bardzo sympatyczne spotkanie ze Szpakowskim, tuz przed Euro 2012. Na chwilę wpadli Tomek Brzyski, Ariel Borysiuk (kiedyś nawet gościł na meczu razem z Aco Vukoviciem) Trochę mało…

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Radzynizmy, cz. II

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Urabianie motyką

Skomentuj