banner

Trauma

Podczas pierwszego gimbalu, na którym Belfer był w roli nauczyciela, reszta ciała pedagogicznego zauważyła, iż ów stroni od tańca. Zawsze chętne do tego typu analiz nauczycielki (głównie te, które jeszcze go uczyły) rozpoczęły dochodzenie.

– A czemu ty Marcin nie tańczysz?
– Bo nie jestem politykiem – odparł obcesowo przesłuchiwany.
– Jak to?
– Tak to, że staram się nie robić czegoś w czym nie jestem dobry, albo przynajmniej, dobrze zorientowany.
– Ale ty przecież, jak chodziłeś do gimnazjum, to przychodziłeś na dyskoteki.
– Nie przypominam sobie takich faktów z mego życiorysu.
– A mi się wydaję, że tak było.
– Słuszna uwaga: wydaję się pani.
– Oj, Marcin… Jestem prawie pewna…
– Ech… – Belfer westchną ciężko, gdyż zrozumiał, iż właśnie ma miejsce sytuacja, w której kobieta myśli, że na temat danego wydarzenia wie lepiej, niż sam jego uczestnik. Zmienił zatem ton na bardzo poważny, lecz z nutką złośliwości – No widać, to było tak traumatyczne przeżycie, iż zepchnąłem je gdzieś w otchłań podświadomości.

Sala wypełniła się niepewnym i zachowawczym śmiechem, bowiem niewielu chyba zrozumiało żart. Niektórzy zapewne w ogóle by się nie śmieli, gdyby nie rozpoczęła tego pani pedagog.
– To my już ciebie rozruszamy! – z butną pewnością zadeklarowała nauczycielka chemii.
– Ciekaw jestem, co na to mężowie szanownych koleżanek…
– Ale… ale ja nie mówiłam o nauczycielkach – szybko wybrnęła prowokatorka. – Zaraz namówię uczennice. One do tego bardzo chętne.
– To ja im powodzenia życzę – sceptycznie odparł historyk.

I faktycznie, trzecioklasistki podjęły forsowne próby wyciągnięcia historyka na parkiet. Chwytały go nawet za rękę i przemocą usiłowały pociągnąć za sobą. O słodkich oczkach i biednych minkach, to nawet nie trzeba wspominać. Ostatecznie były już blisko celu, gdyż do opisanych metod dorzuciły jakąś parkietową dedykację, a do akcji wyciągania za rękę przystąpiła jego niedoszła szwagierka.

Lecz kiedy Belfer ujrzał, iż ich koledzy z cwaniacko-pogardliwym wyrazem twarzy wyciągają telefony, aby poczynić jakieś kompromitujące go materiały, kategorycznie odmówił.

Proszę o Twój głos!

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Wychowawca

Skomentuj