banner

Układając podziękowanie

Wczoraj, podczas corocznej Gali Promocyjnej Radzyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych otrzymałem statuetkę „Niedźwiadka” w kategorii „najlepszy kreator kultury”.

Odbierając tą statuetkę przypominają mi się słowa starego Kiemlicza z „Potopu”:

– Niegodniśmy – odrzekł stary rozkładając ręce i schylając głowę – niegodniśmy, by nasze ślepie spoglądały na splendory jasnogórskie. Furto niebieska! Gwiazdo zaranna! Ucieczko grzesznych! Niegodniśmy, niegodni!

Przyjmuję tę nagrodę jako mobilizację do dalszych działań. Prowadząc portal jako redaktor naczelny od maja 2015 r. bardziej opisywałem swoje odczucia, skojarzenia, refleksje związane z wydarzeniami kulturalnymi, w których uczestniczyłem. Wiele uronionych ukradkiem łez, uśmiechu, usłyszanej maestrii dźwięków i słów – tymi wszystkimi emocjami starałem i staram się dzielić z Wami na niniejszych łamach.

To także bezcenne doświadczenie ze współpracownikami strony – Martą, Katarzyną, Pawłem, teraz Adamem. Uczenie dziennikarskiego fachu bywa męczące, ale daje czasem satysfakcję.

Oprócz informacji, radzyninfo.pl stawia na felietony, rozmowy z ciekawymi ludźmi z Radzynia i regionu. Wracamy do historii, przypominamy rocznicowe wydarzenia. Nie żyjemy tylko tym, co tu i teraz. Zbieramy okruchy pamięci.

Dziękuję Zarządowi RaSiL-u za decyzję i odwagę w postawieniu na mnie, szczególnie p. Józefowi Korulczykowi – prezesowi stowarzyszenia. Dziękuję redakcyjnym kolegom, stanowiącym od lat inspirację do działania – w szczególności Darkowi Magierowi i Adamowi Świciowi (Wuj to wuj!).

Słowa podziękowania i uznania kieruję także ku pierwszej naczelnej portalu – p. Annie Wasak. Dziękuję życzliwej załodze sklepu nr 25, idącej mi często na rękę, z dobroci której nagminnie i nadmiernie korzystam.

Jeśli przyczyniłem się do tego, że cieplej i serdeczniej pomyśleliście o Radzyniu, mieszkających tu ludziach, twórcach, otrzymana nagroda bardziej cieszy.

Obiecuję, że nie spoczniemy.

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Z katolickimi wartościami przez życie. Bolesław Piasecki (18.II.1915-1.I.1979)

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Zasmarkada apokalipsa

Liczba komentarzy 1

  1. Żan Żil
    19/02/2017

    Panie Redaktorze!
    Zapomniał Pan podziękować publicznosci licznie uczestniczącej w wydarzeniach kulturalnych przez Pana animowanych. Co tam nagroda jakiejś tam kapituły, stronniczej przecież. Bezcenne podziękowania twórcom kultury, których wspomogł Pan swoimi tak licznymi działaniami…

    Nie wiem tylko czy kapituła nie popełniła poważnego błędu nie biorąc pod uwagę kandydatury Józefa Korulczyka, bo przecież wykreować kreatora kultury z Pana Hapki to dopiero osiągnięcie!

Skomentuj